Litry wypitej kawy i setki gości, którzy od rana do wieczora odwiedzali Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wracający po latach na Łasztownię Festiwal Kawy i Herbaty okazał się wielkim sukcesem. – Pokazujemy, że kawa to dzieło sztuki – mówi współorganizator wydarzenia Adrian Małachowski. Podczas wydarzenia odbyła się szósta odsłona Szczecińskiego Pucharu Latte Art, w którym wzięli udział bariści z całej Polski.

„To nie człowiek wybiera morze, to morze wybiera człowieka”  Zostałam zaproszona na pokład „Starej Rzeźni”. Z „kapitanem” Laurą Hołowacz odbyłam parę symbolicznych „rejsów”, kiedy przyjechałam do Szczecina, aby przygotowywać finał zlotu żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2007”. To był mój powrót do miasta urodzin, choć rodziny – ze strony Taty i Mamy, budowały Polskę Niepodległą i Morską na wschodnim wybrzeżu. Muszę więc zacząć od początku rodzinnej historii.

Rok 2018 zdecydowanie możemy nazwać progresem w rozwoju firmy CSL Internationale Spedition. Po wspaniałym jubileuszu 20-lecia istnienia, rekordowych statystycznie latach, jeżeli chodzi o ilość obsłużonych klientów i przygotowaniu inwestycji CCIC Depo Dunikowo nasza firma prezentuje kolejny projekt, który ma szansę zdobyć rzeszę klientów w naszym regionie, ale i szerzej w całej Polsce i Europie.

Radny Prawa i Sprawiedliwości przyzwyczaił już szczecińskich dziennikarzy do zaskakiwania odważnymi, często trudnymi do wyobrażenia sobie pomysłami. Wcześniej dyskutowano o kole młyńskim w okolicach trasy zamkowej, następnie o inicjatywie rewitalizacji Plaży Mieleńskiej, a teraz radny Robert Stankiewicz wymyślił, że chce by teren Wyspy Grodzkiej obecnie gospodarowany jako ogrody działkowe w przyszłości był spektakularną palmiarnią w samym sercu miasta. Czy to możliwe? Miasto póki co nie zabrało głosu w tej sprawie, ale radny wydaje się być zdeterminowany w realizacji swoich odważnych pomysłów. Koncepcja rewitalizacji Plaży Mieleńskiej spotkała się z pozytywnym odbiorem we władzach miasta.

Od 22 do 24 listopada w Szczecińskim Inkubatorze Kultury odbywać się będzie pierwsza edycja przeglądu filmowego Senior Movie. Celem wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Kamera jest aktywizacja seniorów i zachęcanie ich do realizowania swoich pasji np. przez działalność filmową i kinematograficzną. Podczas trwającego trzy dni festiwalu zobaczymy amatorskie filmy nakręcone przez seniorów ze Szczecina, ale nie tylko. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną również filmy z całego świata, które warto zobaczyć np. dokument na temat życia i podróży Aleksandra Doby.

– Ja o swoich wyprawach opowiadam właściwie  już od 2002 roku.  Na festiwalach podróżniczych, zlotach-gdzie mnie zaproszą, tam się udaję. Dzięki temu mam szanse spotkać  się z ciekawymi  ludźmi i wymieniać doświadczenia o świecie – mówi Andrzej „Szaman” Ziółkowski, podróżnik, którego miłością i pasją jest… Syberia. Jak mówi w żadnym innym miejscu na świecie nie czuje się tak jak tam. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w czwartek o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kolejny miesiąc roku 2018 przynosi w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia mnóstwo ciekawych i wartych uwagi atrakcji. Zapraszamy na warsztaty i wykłady, ale i na spotkania z ciekawymi osobami i koncerty, których w tym miesiącu jest jeszcze więcej niż w poprzednich. 7 listopada na naszej scenie zaprezentuje się Marek Napiórkowski. 11 listopada w Starej Rzeźni tradycyjne, marynistyczne obchody 11 listopada. Koniecznie bądźcie z nami!

Za nami rozstrzygnięcie kolejnej odsłony Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mieli do wyboru ponad 100 projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych na które mogli przeznaczyć łącznie 9 milionów złotych. SBO w tym roku cieszył się umiarkowanym powodzeniem, ale był jeden pomysł, który dosłownie zelektryzował opinię publiczną w Szczecinie. Nie ma więc zaskoczenia – na Łasztowni stanie pomnik filmowej postaci Krzysztofa Jerzyny ze Szczecina „Szefa wszystkich szefów”. Pomysł dostał ponad 1000 głosów i zgodnie ze statutem SBO w ciągu roku skromny monument powinien stanąć na Łasztowni.