– Jesteśmy jako firma CSL Internationale Spedition członkiem kapituły konkursu „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu. Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego polega na promowaniu firm funkcjonujących w naszym regionie – mówi Prezes firmy CSL. Przedsiębiorcy  będą mieli szansę na szeroką kampanię promującą ich działalność. Podczas kampanii, przewidziany jest szereg działań reklamowych, przede wszystkim w internecie. Filmy promujące laureatów i zwycięzców konkursu emitowane będą w serwisach: YouTube, Ipla.pl i Tvn.pl. Ponadto przewidziana jest kampania odsłonowa (Onet.pl, Wp.pl), rich media oraz działania w mediach społecznościowych. W kampanię zaangażowani będą również influencerzy. Na czym w ocenie młodych przedsiębiorców i start upów skupi się Prezes Laura Hołowacz?

Dwa dni doskonałej zabawy na Łasztowni, czas podczas którego coś dla siebie znajdą zarówno dzieciaki jak i dorośli mieszkańcy naszego miasta – tak można streścić czwartą już odsłonę Dni Ulicy Zbożowej na Łasztowni. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, firmę CSL Internationale Spedition oraz licznych partnerów zaangażowanych w aktywizowanie „drugiej strony Odry”. Bądźcie z nami 18 i 19 sierpnia od samego rana do wieczora!

W Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kolejny raz odbędą się wydarzenia powiązane z jednym z największych żeglarskich wydarzeń w naszym regionie – mowa o Regatach Poloneza. Ceremonia otwarcia regat odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 10.00 na Łasztowni. Wezmą w niej udział zawodnicy, ludzie kultury, a także władze naszego miasta i regionu oraz oczywiście wszyscy pasjonaci żeglarstwa. Kilka godzin później na Odrze będą miały miejsce krótkie wyścigi, które będzie można oglądać z bulwarów oraz z Mariny na Wyspie Grodzkiej. Ceremonia otwarcia to nie jedyne wydarzenia na które zapraszamy mieszkańców.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia funkcjonuje na kulturalnej mapie miasta od marca 2015 roku. W tym czasie odbyło się kilkadziesiąt rozmaitych wydarzeń o charaltere kulturalnym, rozrywkowym, społecznym oraz gospodarczym i biznesowym. Nasza instytucja jest otwarta na współpracę z instytucjami miejskimi, a także organizuje wiele wydarzeń we własnym zakresie. Wiele z nich jest organizowanych cyklicznie. Starą Rzeźnię odwiedzają najpopularniejsi polscy artyści, a plany na najbliższe miesiące zapowiadają się imponująco.

– Najważniejsze jest odkrywanie pasji i zarażanie nią ludzi, którzy przychodzą na bulwary i na Wyspę Grodzką – mówi Agnieszka Zalewska z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom. – Jako fundacja nie chcemy zakazywać ani nakazywać , chcemy tylko podnosić świadomość wszystkich ludzi, i pomagać w odnalezieniu swojego wewnętrznego prawdziwego Ja – dodaje Agnieszka Zalewska i zaprasza do brania udziału w szeregu wydarzeń i inicjatyw w które zaangażowani są wolontariusze i aktywiści z całego miasta.

Wiele wspólnych inicjatyw już wspólnie zorganizowaliśmy – mowa przede wszystkim o koncertach i wydarzeniach charytatywnych. Kolejne projekty przed nami. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum współpracują przy organizacji Dni Ulicy Zbożowej oraz nad nowym cyklem spotkań, które roboczo nazywa się “Poniedziałki z Progressum” – co dwa tygodnie na Łasztowni poruszane byłyby ważne tematy społeczne w formie dyskusji czy prezentacji filmowych.

Firma CSL Internationale Spedition zajmuje się logistyką, spedycją morską, spedycją lądową oraz działalnością celną. W tego typu działalności poza wiedzą merytoryczną bardzo istotne są kompetencje miękkie i umiejętność pracy z ludźmi oraz w zespole. Na przestrzeni ostatnich tygodni w naszej firmie odbyły się spotkania z trenerką Juliją Slaby, trenerką Points Of You oraz dyplomowanym coachem. Jakie są rezultaty tych spotkań?

W czasie tegorocznych Dni Morza w Szczecinie uroczyście podniesiono banderę na Maszcie Maciejewicza, który stanął na Bulwarze Gdańskim, na szczecińskiej Łasztowni. Po pięciu latach zabytkowa  konstrukcja ponownie znalazła się w przestrzeni miejskiej.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej może pochwalić się szeroką flotą lodołamaczy. Najnowsze „Stanisław” i „Andrzej” liczą sobie kilka lat i aktywnie biorą udział w corocznej akcji lodołamania. RZGW kilka tygodni temu rozstrzygnęło przetarg na budowę kolejnych jednostek, ich budowa powinna zacząć się niebawem. Ciekawą okazją do porównania starej i nowej technologii był fakt, że w ubiegłym tygodniu do nabrzeży Łasztowni przybił zabytkowy lodołamacz WAL. Jednostka kończy w tym roku 80 lat. W tym przypadku możemy mówić, że historia zatoczyła koło. Łódź została wybudowana w stoczni w Stettinie w 1938 roku!

Niewątpliwie mamy się czym chwalić – każdy tego typu certyfikat jest dla nas wielkim wyróżnieniem i dowodem na to, że ciężka praca ekipy CSL Internationale Spedition i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przynoszą efekty.