Zapraszamy Państwa 19 października o godzinie 17:00 na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o skomplikowanych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej, piątej powieści, pt.: „Sekrety i kłamstwa”. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Wielkim sukcesem zakończyła się pierwsza odsłona „Polsko-Niemieckiego Dnia w Starej Rzeźni” organizowanego przez CSL Internationale Spedition oraz partnerów – firmę MN Legal, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Urząd Marszałkowski oraz partnerów Urząd Miasta w Szczecinie oraz Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób, w tym przedsiębiorcy z Polski i z Niemiec, którzy dyskutowali o współpracy transgranicznej i możliwościach jakie daje kooperacja. CSL nie wyklucza podobnych wydarzeń w przyszłości: – Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Współpraca jest podstawą rozwoju naszego miasta i regionu – mówi Laura Hołowacz, Prezes Firmy CSL Internationale Spedition. Spotkanie na Łasztowni zakończyła wyjątkowa giełda kooperacyjna.

To już kolejny raz kiedy miłośnicy Gwiezdnych Wojen mieli okazję zobaczyć w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wystawę „Fan Wars – Gwiezdna Wystawa”, od ubiegłego roku jednak sporo się zmieniło. Eksponatów i zdobyczy jest jeszcze więcej. Szczecińska grupa kolekcjonerska jest jedną z najliczniejszych w kraju i w miniony weekend mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć gadżety związane z Gwiezdnymi Wojnami, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Szacunkowo wydarzenie w Starej Rzeźni odwiedziło kilkaset osób. Nie jest wykluczone, że już niebawem wystawa ponownie wróci na Łasztownię, ale znowu z nowymi elementami.

Przed nami najbogatszy w wydarzenia sezon jesienny od lat. W ciągu najbliższych miesięcy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprosi mieszkańców Szczecina na kilkanaście wystaw, wiele koncertów, rozmaite wykłady i wydarzenia artystyczne, ale i imprezy cykliczne, które cieszą się od samego początku istnienia instytucji dużym zainteresowaniem. – Chcieliśmy zaskoczyć mieszkańców miasta naszymi propozycjami na jesień. Stąd koncerty gwiazd, spotkania z doskonałymi twórcami i mnóstwo inicjatyw wpisujących się w program Centrum czyli dostarczania rozrywki dzieciom i dorosłym – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Efekty pracy Moniki Dłużyk – Marciniak z kwiaciarni „Pod żółtą różą” i jej przyjaciół można było oglądać podczas ostatniej odsłony Dni Ulicy Zbożowej. Okolice Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odwiedzili ponownie legendarni Łasztowianie. Pomysł jest ciekawy i innowacyjny, to połączenie bajki, legend oraz możliwości kreatywnego wykorzystania np. kwiatów i ozdób. Grupa przyjaciół nadal rozwija swój pomysł. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadził Michał Kaczmarek.

Przed nami najbardziej wypełniony atrakcjami sezon jesienny w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – od pierwszych dni września do końca roku przed nami moc atrakcji, dla siebie znajdą tu coś miłośnicy malarstwa, rodziny z dziećmi, a także melomani. We wrześniu zapraszamy na kilka wystaw, spotkania autorskie oraz na koncert Johna Portera oraz koncert Swinging With Sinatra.

Firma CSL Internationale Spedition funkcjonuje na rynku już ponad 20 lat! Rok 2017 był rekordowy jeżeli chodzi o liczbę obsłużonych klientów i przeładunków. Wszystko wskazuje na to, że rok bieżący będzie podobny albo jeszcze lepszy. Dynamiczny rozwój determinuje w firmie zmiany i konieczność rozwijania kadr. Taką rolę pełni Akademia Liderów CSL. Na czym polega?

– Jesteśmy jako firma CSL Internationale Spedition członkiem kapituły konkursu „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu. Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego polega na promowaniu firm funkcjonujących w naszym regionie – mówi Prezes firmy CSL. Przedsiębiorcy  będą mieli szansę na szeroką kampanię promującą ich działalność. Podczas kampanii, przewidziany jest szereg działań reklamowych, przede wszystkim w internecie. Filmy promujące laureatów i zwycięzców konkursu emitowane będą w serwisach: YouTube, Ipla.pl i Tvn.pl. Ponadto przewidziana jest kampania odsłonowa (Onet.pl, Wp.pl), rich media oraz działania w mediach społecznościowych. W kampanię zaangażowani będą również influencerzy. Na czym w ocenie młodych przedsiębiorców i start upów skupi się Prezes Laura Hołowacz?