Znamy go z serialu “Klan” i ogromnej ilości filmów i spektakli teatralnych. Tomasz Stockinger ma jednak także twarz muzyczno-liryczną, którą mieszkańcy miasta będą mieli okazję poznać podczas koncertu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. “Kabaret i piosenki kina przedwojennego” – koncert już 4 lipca. Bilety są dostępne w sprzedaży. Serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbywa się kolejna odsłona Biznesowego Eventu Morskiego. Wydarzenie dla lokalnych przedsiębiorców z branży morskiej organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. W wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób. Będzie to okazja do wysłuchania ciekawych prezentacji, ale także dyskusji o bieżących tematach. Warto zauważyć, że to kolejna inicjatywa animująca rozwój działalności stoczniowej, portowej i morskiej w regionie. Biznesowy Event Morski będzie mieć miejsce już dzisiaj. Wydarzenie odbywa się po raz drugi, w  zeszłym roku odwiedziło je ponad dwieście osób. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą zastanawiać się co widać przez morskie okno Szczecina oraz jaki widok byłby dla nas najlepszy. Jak zwykle będzie sporo dyskusji o nowych trendach, technologiach usprawniających rozwój branży i nowych rozwiązaniach. Jednym z prelegentów podczas wydarzenia będzie Prezes Firmy CSL Internationale Spedition Laura Hołowacz z którą rozmawiał Michał Kaczmarek.

Michał Wilkocki, radny Bezpartyjnych wpadł na pomysł jak uatrakcyjnić Miejską Strefę Letnią – mogłyby ta powstać gigależaki na których jednocześnie będzie się mieścić kilka osób. Według radnego ten element mocno uatrakcyjni strefę letnią i spowodują, że ludzie będą chętnie tam wypoczywać.

Ta uroczystość to dowód na to, że Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i nasze najbliższe otoczenie to miejsca animujące rozwój kultury marynistycznej w Szczecinie. Podczas tegorocznych „Dni Morza” zaprezentowano mapy pokazujące śródlądowe drogi wodne, a druga odrzańskie drogi turystyczne i mariny.

Za nami Dni Morza_Sail Szczecin 2018. Niewątpliwie byliśmy świadkami i uczestnikami wielkiego żeglarskiego święta. Ten niezwykły klimat można było poczuć zwiedzając pokłady zacumowanych w Szczecinie jednostek. Największą z atrakcji był krótki rejs jednym z 12 oldtimerów, które pachną drewnem, historią i przygodą.

Wystawa fotografii Andrzeja Łazowskiego „Pomiędzy” jest do zobaczenia na ścianach Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wernisaż miał miejsce w niedzielne popołudnie i przyciągnął na Łasztownię przyjaciół artysty, ale także miłośników jego talentu. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Progressum. Wystawę uroczyście otworzyła Prezes Laura Hołowacz. Co możemy zobaczyć na zdjęciach? Metaforyczne „Pomiędzy” przedstawiające ludzi, którzy żyją, tworzą i pracują na pograniczu polsko-niemieckim. – Moja twórczość to ludzie, wolę pokazywać ludzi niż widoki, bo to przecież ludzie je tworzą – mówi Andrzej Łazowski w rozmowie z naszym portalem.