Za oknem piękna, słoneczna pogoda. Wiosna rozkręciła się na dobre, dlatego warto odkryć nasze miasto od strony wody i wybrać się w fascynującą podróż Klaudynką, Tereńką, Małgorzatką i Romką, które są już gotowe do sezonu. W tym roku dołączyły do nich Danuś i Ewuśka. Sześć niedużych łodzi motorowych spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia o pięknych żeńskich imionach już w ten weekend – 21 i 22 kwietnia – wracają na Odrę.

Fryderyk Chopin, Dar Szczecina i Utrica czekają na swoją załogę. Szczecińskie Centrum Żeglarskie poszukuje 79 śmiałków, którzy już w te wakacje dołączą do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina w regatach The Tall Ships Races 2018 i przeżyją prawdziwą morską przygodę.

Jezioro Dąbie już w najbliższy weekend zamieni się w rozgrzewkową arenę przed rozpoczynającym się na dobre sezonem żeglarskim. 14 i 15 kwietnia po raz pierwszy rozegrane zostaną Regaty Wiosenne w klasie Optimist, Laser (4,7, Radial, Standard), 505 oraz Techno. Organizatorem biegów jest szczecińskie Centrum Żeglarskie oraz Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie.

Czy uda się wyjaśnić to, co niewyjaśnione? Przed nami pasjonujące spotkanie z Robertem Bernatowiczem, znanym dziennikarzem i… ufologiem. Przed spotkaniem z mieszkańcami Szczecina udzielił nam wywiadu, w którym uchyla rąbka tajemnicy jak wygląda badanie zjawisk, które znajdują się w polskim „Archiwum X” SPOTKANIE W STAREJ RZEŹNI ODBĘDZIE SIĘ 14 KWIETNIA O 16.00. WSTĘP WOLNY

 

Najpierw było „Kapu kap!”, a teraz przyszedł czas na pomysłową sztukę dla najmłodszych „Cała Naprzód”, już 14 kwietnia kolejna okazja do zobaczenia spektaklu przygotowanego przez inicjatywę artystyczną „Głowa Mała”. Marcowa premiera okazała się gigantycznym sukcesem.

Radni Szczecina na najbliższej sesji rady miasta będą dyskutować o tym czy przekazać Żegludze Szczecińskiej kilka działek na Łasztowni. Powstałby na nich Food Port czyli nowoczesne, gastronomiczne uzupełnienie bulwarowej oferty. W foodporcie zacumowały by foodtrucki. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane, ale o tym, że na bulwarach takich miejsc mogłoby być więcej mówiono już podczas zlotu żaglowców The Tall Ship Races 2017.

Będzie akustycznie, ale będzie również mocno, rockowo, z charakterem – gościem Starej Rzeźni będzie żywa legenda rocka – Grzegorz Kupczyk. Koncert odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim.

Magdalena Zadłużna – malarka od zawsze. Inspirację do obrazów czerpie z codzienności – jej najnowsze prace od 6 kwietnia będzie można podziwiać na ścianach Galerii Szczecińskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Serdecznie zapraszamy na wernisaż, a także do oglądania wystawy w czasie jej trwania czyli do 21 kwietnia.

Druga edycja Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina odbyła się na Łasztowni. Stara Rzeźnia wypełniła się ludźmi związanymi z żeglarstwem, gospodarką morską, kapitanami oraz ludźmi kultury. Nie zabrakło przedstawicieli świata nauki oraz samorządowców. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa upamiętniająca wydarzenie roku czyli zlot żaglowców The Tall Ship Races 2017. W kategorii Kulturalna Nagroda Żeglarskiego Szczecina nominowana była Prezes firmy CSL Internationale Spedition, założycielka Starej Rzeźni Laura Hołowacz. – Nominacja jest dla mnie wielkim sukcesem i wyróżnieniem – powiedziała Pani Prezes portalowi Moja Łasztownia.