To walka ciężka i bardzo niesprawiedliwa, ale najważniejsze to nie poddawać się i walczyć do samego końca. 38-letnia Sylwia, mieszkanka Szczecina od ponad dwóch lat walczy z nowotworem, który rozprzestrzenił się już po całym ciele. Ostatnie przerzuty do mózgu mogłyby odebrać ostatnią nadzieje, ale rodzina i przyjaciele kobiety walczą o jej życie. Pomóc kobiecie może ultradrogi lek, miesięczna kuracja to ponad 20 tysięcy złotych. Udało się zebrać pieniądze na pierwsze dwie dawki, ale to za mało by mówić o medycznym bezpieczeństwie Sylwii. Stowarzyszenie Progressum oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapraszają na koncert charytatywny „Z nadzieją w przyszłość” – gwiazdą muzyczną będzie zespół Jackpot.

Lekarze mówią, że podanie leku na który Sylwia zbiera pieniądze to tzw. „leczenie ostatniej szansy”. Trudno mówić o szansach na zdrowie, walka toczy się o to by Sylwia była jak najdłużej z nami i ze swoimi dziećmi. 38-letnia mieszkanka Szczecina ma córkę, która w tym roku napisze maturę oraz syna, który cierpi na zespół Aspargera. Kobieta gdy tylko mówi o swoich dzieciach od razu się wzrusza, mówi, że chciałaby patrzeć jak dorastają i osiągają życiowe sukcesy. Los jest okrutny, ale dzięki leczeniu Sylwia może walczyć z ciężkim nowotworem.

Tak Sylwia pisze o sobie:
Witam serdecznie, nazywam się Sylwia i mam 38 lat. Jestem mamą dwójki cudownych dzieci. Ja od dwóch lat zmagam się z rakiem. Zaczęło się od pękniętego wyrostka, w którym stwierdzono rakowiaka. Po pół roku zachorowałam na raka piersi, a dziś walczę z przerzutami do płuc, kości, węzłów chłonnych oraz wątroby. Leczona jestem paliatywnie, ma to przedłużyć mi życie i poprawić jego komfort. Nie mam szans na wyleczenie. Muszę przyjmować bardzo dużo leków, a część z nich niestety nie jest refundowana. Chciałabym Państwa prosić o pomoc, abym nie musiała rezygnować z leczenia. Chciałabym móc żyć, aby patrzeć jak moje dzieci dorastają. Bez Państwa pomocy będzie to niemożliwe. Ze względu na ból jaki odczuwam w związku z chorobą nie mogę podjąć pracy. Jeśli los mój i mojej rodziny nie jest Państwu obojętny, jeśli chcielibyście nam pomóc byłabym bardzo wdzięczna.

Sytuacja Sylwii pogorszyła się na początku roku gdy okazało się, że nowotwór zaatakował także mózg. Lekarze bezradnie rozłożyli ręce, ale rodzina i przyjaciele Sylwii postanowili walczyć. Wtedy też na Facebookowym profilu Sylwii pojawił się wpis, który poruszył tysiące internautów: – Moje dzieci obserwują wszystko i wierzą , że będę z nimi jeszcze długo, choć prawda jest okrutna. Ale dajecie nam te szanse na wspólnie spędzony czas. Każda godzina, dzień, miesiąc są dla nas bezcenną chwilą. Synek bardzo przeżył informacje o moim stanie zdrowia. Bardzo się boi, że zostanie sam. Powiedział bardzo przykre słowa, że jak go zostawię on sobie coś zrobi żeby być znowu ze mną , bo nie da sobie beze mnie rady. Przeraża go ta świadomość. Ale dzięki Wam widzi nadzieję widzi sens i jest lepiej. Kochani nie przestawajcie wspierać błagam was. Dziękuję z całego serca – czytamy.

W najbliższą niedziele o godzinie 16.00 w Starej Rzeźni odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez naszą instytucje oraz wspaniałe Stowarzyszenie Progressum Moniki Dyker – Woźniak: – W naszym programie znajdą się licytacje poświęcone zbiórce pieniędzy dla Sylwii. Prócz tego razem z Państwem utworzymy wspólne serduszka dla Sylwii, w których każdy odnaleźć się będzie mógł w roli poety i przekazać kilka słów otuchy naszej bohaterce. Liczymy na Państwa liczne przybycie by razem z Państwem dać możliwość spojrzenia Sylwii na świat z innej perspektywy.

Obecny stan Sylwii jest bardzo poważny. Nie mamy zbyt wiele czasu żeby wdrożyć leczenie ostatniej szansy. Mogę jedynie prosić Państwa o pomoc i wsparcie – apeluje Monika Dyker – Woźniak.

Więcej szczegółów i informacji możecie Państwo uzyskać na stronie na Facebooku ” Zostań Aniołem Sylwii. Widzimy się w niedziele w Starej Rzeźni o godzinie 16.00!

Artysta niestandardowy, czarujący, charyzmatyczny, który potrafi swoim spokojem wprowadzić w… niepokój. Tak mówi się o jego muzyce, ale przede wszystkim o tym w jaki sposób interpretuje twórczość innych. Już 3 marca gościem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie Marek Dyjak. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim oraz w sieci. Koncert cieszy się dużym zainteresowaniem stąd radzimy nie odwlekać decyzji na ostatnią chwilę!

Marek Dyjak to znakomity kompozytor i polski wokalista. Skomponował muzykę do przedstawienia Zbrodnia i Kara, w reżyserii Edwarda Żentary. Poza tym napisał muzykę do Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Koncertuje po całej Polsce a jego rzesza fanów powiększa się z koncertu na koncert. Podczas koncertu w Starej Rzeźni zaprezentuje zupełnie nowy repertuar, muzyczne interpretacje tekstów najlepszych polskich autorów i poetów, które Dyjak uznał za adekwatne do swoich obecnych życiowych przemyśleń: ­  – Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec – mówi Marek Dyjak o nowej trasie koncertowej.

Do najpopularniejszych wydawnictw Marka Dyjaka należą „Moje Fado” oraz „Kobiety” z 2013 roku. Jego muzyka jest regularnie prezentowana na antenie legendarnego Programu Trzeciego Polskiego Radia, brał także udział w trasie koncertowej „Męskie Granie”.  Ostatni album „Pierwszy śnieg” jest powrotem do interpretacji, do poezji i do koncertowania. – Pierwszy Śnieg to teksty Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z życia Dyjaka. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.  Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka – Jerzy Małek – czytamy w zapowiedzi pierwszej od lat regularnej trasy koncertowej artysty.

Trasa promująca album „Pierwszy śnieg” liczy 15 koncertów i jeden z nich odbędzie się właśnie w Starej Rzeźni. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym niecodziennym, muzycznym wydarzeniu!

W środę 21 lutego o godz. 18:00 Stowarzyszenie “in tractu” zorganizuje w Stara Rzeźnia kolejne spotkanie z cyklu FEEL GOOD – Pokazy Filmów Pozytywnych, które zaplanowaliśmy raz w miesiącu. Tym razem zobaczymy film „Mr. Gaga”, który był jednym z największych niekomercyjnych sukcesów kinowych ostatnich lat. To historia pasji i pokonywania trudności w drodze do realizacji marzeń.

– Jeśli myślicie, że FEEL GOOD – Przegląd Kina Pozytywnego już się zakończył, a następny dopiero w październiku 2018, to macie trochę racji, ale… optymistyczne filmy będą na Was czekać w Stara Rzeźnia cały rok. Tym razem zaprezentowany zostanie film “Mr. Gaga” opowiadający fascynującą i niezwykle piękną wizualnie historię izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca – GaGa – zapowiada Michał Chaszkowski – Jakubów ze stowarzyszenia „in tracu”.

OPIS FILMU:

Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. W końcu powrót do Izraela. Ale “Mr Gaga” to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film dosłownie porywa.

“MR. GAGA”
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael
Rok produkcji: 2015
Reżyseria: Tomer Heymann
Czas trwania: 100 minut
Ograniczenia wiekowe: brak

Zapraszamy 21 lutego o godzinie 18.00 do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety w cenie 10 złotych dostępne są w Kubryku Literackim oraz w Internecie.

Firma Robotec znana jest mieszkańcom miasta z bardzo udanych warsztatów organizowanych podczas ferii zimowych oraz wakacji. Współpraca pomiędzy inicjatorami warsztatów a Starą Rzeźnią układa się doskonale stąd pomysł organizacji cyklicznych warsztatów i zajęć dla dzieci. Pierwsze już w najbliższą sobotę. Wstęp wolny, w kolejnych tygodniach wstęp będzie płatny, ale dzieciaki i rodzice mają okazję sprawdzić czy tego typu zajęcia spełniają ich oczekiwania. Organizatorzy obiecują – będzie dużo zabawy, ale i dużo nauki. Technologia, połączona z programowaniem i klockami to mieszanka, która dosłownie porywa dzieciaki!

Zajęcia odbywać się będą co sobotę o godzinie 11:00 i będą trwały 60 min. Na warsztatach wykorzystywane będą klocki Lego Education m.in. WeDo, WeDo 2.0, MoreToMath, Machines and Mechanisms i inne. Start już w najbliższą sobotę, wstęp na pierwsze zajęcia jest bezpłatny. Obecność na nich nie zobowiązuje do uczestnictwa w kolejnych, choć organizatorzy zrobią wszystko by dzieciaki mądrze i kreatywnie spędziły wolny czas: – Warsztaty składają się z czterech części – poznanie, budowa, programowanie oraz badanie. Na początku wprowadzamy dzieci w realia danego projektu – prezentujemy cel do osiągnięcia lub problem do rozwiązania. Pozwalamy dzieciom samodzielnie zrozumieć sens konstrukcji, którą będą wykonywać. Następnie dzieci według instrukcji budują z klocków Lego projekt, który na danych zajęciach omawiamy. W trakcie powstawania konstrukcji prowadzący zajęcia upewnia się, że każde dziecko rozumie mechanizmy wchodzące w skład projektu oraz wie, jak one działają – mówi Bartosz Tomaszewicz z firmy Robotec.  – Kolejnym etapem pracy jest programowanie konstrukcji.

Klocki Lego Education WeDo oraz WeDo 2.0 zawierają elementy elektroniczne, które współpracują z wykorzystywanym na zajęciach laptopem lub tabletem. Dziecko samodzielnie programuje sposób w jaki powyższe elementy są wykorzystane dla zapewnienia funkcjonowania projektu dobierając odpowiednią moc silnika, czas jego działania lub włącznik z czujnikiem ruchu etc. Łącząc przewodowo lub bezprzewodowo swoją konstrukcję z tabletem/laptopem nasi podopieczni sterują pracą urządzeń pisząc odpowiednie programy z wykorzystaniem aplikacji zapewnionych przez Lego – dodaje organizator sobotnich warsztatów. Okazuje się więc, że dzieci w wieku sześciu lub siedmiu lat potrafią programować! Jest to zdecydowanie więcej niż tylko gra i zabawa. To nauka, która może mieć wymierne efekty w przyszłości!

Czym jest kreatywność w erze cyfryzacji? Dzieci dorastają w dobie komputerów, smartfonów i tabletów. Ma to ogromny wpływ na sposób, w jaki dzieci rozwijają się i uczą. Rodzice często starają się ograniczać dzieciom dostęp do nowoczesnych technologii widząc w tym wiele zagrożeń. Tylko czy możemy pozwolić naszym dzieciom zostać w tyle w momencie, kiedy świat tak szybko idzie naprzód? Sobotnie warsztaty będą więc pobudzać kreatywność dostarczając sobotnią rozrywkę na wysokim poziomie.

Pierwsze spotkanie już w sobotę o 11.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia! Wstęp na inauguracje warsztatów jest bezpłatny.

 

Kim są „Wojownicy”? Zobacz ich na najnowszej wystawie w Starej Rzeźni.

Stowarzyszenie PROGRESSUM i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia maja zaszczyt zaprosić na wyjątkowy wernisaż wystawy fotografii autorstwa Robert Jachima i Marcina Haczyka “Wojownicy”. Jest to reportaż z przygotowań do walk MMA zawodników jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce w sportach walki – Berserkers Team Poland

To kolejny projekt realizowany przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum.  – Dzięki tej wystawie, chcemy jednocześnie pomóc jednemu z utytułowanych polskich sportowców, który kiedyś uprawiał boks – Mariusz Cendrowski, który uległ wypadkowi samochodowemu, jest sparaliżowany, porusza się na wózku inwalidzkim i zmaga się z długą i żmudną rehabilitacją – mówi Monika Dyker – Woźniak.  – Mariusz to prawdziwy Wojownik podczas rozmowy i spotkania powtarzał “Boks to życie. Zycie to boks” Sport go wychował, przed nim największa i najcięższa walka w życiu i jak mówi prawdziwy Wojownik walczy dopóki nie powie dość ! A Mariusz walczy i nie powie dość dopóki nie wygra i nie sanie ponownie na ringu. To jego cel i marzenie. Ale oprócz tego prowadzi Fundację Blue Corner i pomaga młodzieży z wykluczeniem społecznym i z problemami. Jest inspiracja do naśladowania w walce z przeciwnościami losu i z choroba – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

– Wystawa “Wojownicy” to reportaż z przygotowań do walk mma zawodników Berserkers Team Szczecin. Są to zawodnicy walczący dla największych organizacji w Polsce i za granicą. Pokażemy jak wyglądają ich ciężkie treningi, zaangażowanie jakie w nie wkładają, emocje jakie im przy tym towarzyszą, ich sportową złość i same walki. Cieszymy się, że Stara Rzeźnia może być miejscem, w którym zobaczyć będzie można obrazy prawdziwej życiowej pasji.  Zdjęcia do wystawy to efekt półrocznego fotografowania. W tych zdjęciach jest wszystko to, co w tym sporcie najważniejsze. Jest człowiek, jest akcja, rywalizacja, sportowa złość, dynamika, jest historia, są emocje, jest również element zaskoczenia – dodaje Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Stowarzyszenie Progressum podkreśla jednak jak ważny jest wymiar charytatywny tego wydarzenia i zbiórka pieniędzy dla Mariusza: – Przygotowaliśmy na ten cel zdjęcia z autografami Szczecińskich Berserkerów na aukcję charytatywną, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Mariusza. Aukcja odbędzie się podczas wernisażu. Na wernisażu będzie również możliwość spotkania i porozmawiania z bohaterami tej wystawy, zawodnikami Berserkers Team Szczecin – mówi Monika Dyker- Woźniak.

Wojownicy – Wernisaż wystawy fotografii

24 lutego, od godziny 16.00 w Starej Rzeźni. Wstęp wolny!

Na tym spotkaniu nie może zabraknąć żadnej mamy lub przyszłej mamy. Jeden z najznakomitszych lekarzy zajmujących się dziećmi, wielki przyjaciel Starej Rzeźni i organizator obleganych, comiesięcznych wykładów w naszym centrum – prof. Jacek Rudnicki, zaprasza na spotkanie, które nazwane jest „Mama Active” będzie dotyczyć stereotypów na temat aktywności kobiet w ciąży. Na co może pozwolić sobie przyszła mama, a czego pod żadnym pozorem nie powinna robić? Wykład jak zawsze zostanie uświetniony częścią artystyczną czyli energetycznym mini recitalem Pana Profesora. Nie może Was zabraknąć podczas spotkania. Poniedziałek, 12 lutego, godzina 19.30 w Starej Rzeźni. Wstęp jest jak zawsze wolny.

Pełna sala gości, interesujące tematy z pogranicza medycyny, sztuki i filozofii i charyzmatyczny doktor, którego charyzma zatrzymuje w fotelach na ponad godzinę. Prof. Jacek Rudnicki prowadzi comiesięczne wykłady w Starej Rzeźni już od prawie dwóch lat i z miesiąca na miesiąc cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Tematów i zagadnień nie brakuje, a prof. Rudnicki rozwija je w doskonały sposób gwarantując gościom Starej Rzeźni możliwość relaksu, a przy okazji zdobycia cennej życiowo wiedzy. Nie inaczej będzie 12 lutego.  – Jeszcze dwadzieścia lat temu ciąża była niemal chorobą a wiele ciężarnych „leżało odłogiem” w oddziałach szpitalnych przez całą ciąże przyjmując dzienną dawkę betamimetyków. Zarówno bark ruchu jak i leki miały swoje skutki uboczne. Dzisiaj ten
sposób postępowania należy do przeszłości. Ciężarne i położnice z wielu powodów chcą być aktywne – mówi prof. Jacek Rudnicki.

Spotkanie pokaże stan błogosławiony z różnych stron. Mamy i dziecka, pozytywów i negatywów, tego co jest dozwolone, a także tego, czego należy unikać. Z Sali padnie wiele ważnych pytań, rozwiejemy stereotypy: – Chyba większość kobiet dla których ważny jest wygląd zewnętrzny, zastanawia się i ma obawy co stanie się z ich ciałem po narodzinach dziecka. Czy pozostanie nam rozciągnięta, pomarszczona skóra – to wszystko spędza przyszłym matką sen z powiek. Okazuje się, że ciało kobiety, która rodziła może wrócić po pewnym czasie do stanu sprzed i wbrew tego co myśli większość z nas, nie jest to niemożliwe. Oczywiście wszystko jest kwestią osobniczą, uwarunkowaną genetyką i czynnikami środowiskowymi, a tu głównie można wymienić niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zbyt małą aktywność fizyczną – dodaje prof. Jacek Rudnicki.

Zapraszamy na kolejny wykład o zdrowiu i filozofii na którym dowiemy się wielu przydatnych informacji odnośnie ciąży i naszego ciała. Spotkanie polecamy nie tylko dla przyszłych lub obecnych mam. Mile widziane całe rodziny i pary. Poniedziałek, 12 lutego, godzina 19.30!

Kameralnie, romantycznie, przy dźwiękach pięknej muzyki – takie mogą być walentynki jeżeli postanowicie je spędzić na Łasztowni. Stara Rzeźnia ja co roku przygotowała koncert walentynkowy. Rok temu zachwycaliśmy się koncertem Janusza Radka. Tym razem będzie jazzowo i międzynarodowo. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim.

Wysokiej klasy muzycy z Nowego Yorku zagoszczą na scenie Starej Rzeźni aby umilić Wam tegoroczne święto zakochanych. Philippe Lemm Trio czyli Angelo di Loreto – fortepian, Jeff Koch – kontrabas, gitara basowa, Philippe Lemm – perkusja, stale udowadnia, że ​​jest dzisiaj jednym z najbardziej ekscytujących i elektryzujących jazzowych zespołów na muzycznej scenie. Lider, perkusista z Niderlandów -Philippe Lemm, spotkał się w Nowym Jorku w 2011 roku z tamtejszymi muzykami i po jednej sesji zrozumieli, że łączy ich niezaprzeczalna chemia, którą trzeba podzielić się ze światem.

Zespół trzech muzyków, wyjątkowych instrumentalistów, redefiniuje standardy jazzowe w sposób, który przeciwstawia się gatunkowi i jest w stanie przemówić do każdego współczesnego słuchacza.
Grupa czerpie ze zrozumienia muzycznych tendencji do tworzenia pasjonujących muzycznych dźwięków, od tradycyjnego jazzu po progresywny rock czy inspirowaną klasyką muzykę.
Słuchanie tego trio jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ich pojawienie się w telewizyjnym programie holenderskim Vrije Geluiden doprowadziło do wyprzedania koncertów w całej Holandii, Belgii i Niemczech w pierwszej połowie ich europejskiej trasy koncertowej. Teraz czas na Szczecin!

Walentynkowy koncert Philippe Lemm Trio. 14 lutego o godzinie 19.00 w Starej Rzeźni!

Pierwsza pełna wystawa w roku 2018 na ścianach Galerii Szczecińskiej w Starej Rzeźni będzie mieć swój wernisaż już 5 lutego. Serdecznie zapraszamy o godzinie 18.00.

Romuald Górczewski, szczeciński artysta na co dzień zajmujący się oprawą, konserwacją i renowacją dzieł sztuki sam specjalizuje się w akwarelach. Sztuką interesuje się od czasów licealnych, ale do regularnego tworzenia powrócił w 2010 roku. Obecnie może powiedzieć, że sztuka jest dla niego najważniejsza, artysta twierdzi, że to kwestia życiowej dojrzałości. – Bardzo lubię pastele, tym niemniej będę też pracował akwarelami, rozwijał malarstwo olejne, doskonalił technikę akrylową – to ogromny obszar środków i możliwości twórczych realizacji – mówi o swojej twórczości artysta. Już od 5 lutego w Galerii Szczecińskiej w Starej Rzeźni będziemy mogli podziwiać wystawę najnowszych dzieł szczecińskiego artysty: – Akwarele zwykle kojarzymy z barwnymi pejzażami, bukietami kwiatów, martwymi naturami. W moim malarstwie od tych tradycji odszedłem – akwarelami buduję obrazy abstrakcyjne. Oczywiście wykorzystuję charakterystyczne cechy tego medium – rozlewność, miękkie, delikatne przejścia, zmienność tonu, ale też twardo i mocno kontrastuję barwy i kształty. Obrazy często powstają wprost na papierze, są rejestracją tkwiącego w umyśle pomysłu, bądź poprzedzone są drobną ołówkową notatką. Są to prace z dość wyraźnym czasami przekazem, ale i takie, gdzie dominującą rolę pełnią środki czysto malarskie. To twórczość emocjonalna, żywa, swobodna, bez zahamowań, naturalna, a przez to prawdziwa – tak opowiada o swojej wystawie artysta Romuald Górczewski. Prace Górczewskiego można było oglądać w Starej Rzeźni już w 2017 roku i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem widzów odwiedzających naszą instytucje. Wystawy szczecińskiego malarza miały miejsce też m.in. w Tarnowie, Świdwinie, Stargardzie czy Wiśniczu.

Zapraszamy serdecznie na podziwianie jego dzieł w przestrzeniach wystawienniczych Starej Rzeźni od 05.02.2018 do 02.03.2018r. Wernisaż wystawy odbędzie się 05 lutego o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Ich debiutancki singiel podbił listy przebojów takich stacji jak RMF FM czy Muzo.Fm. Obecnie kontynuują trasę koncertową promującą hitowy album „Everything Everyone Everywhere”. Koncert w Szczecinie odbędzie się 23 lutego. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim.

Jako swoją inspirację wymieniają prawdziwych gigantów indie-rocka czyli Foals, Two Door Cinema Club czy Foster The People. Ich muzyka, choć nie jest oczywiście skrojona pod radiowe playlisty, szybko wpada w ucho i pokazuje, że młodzi, polscy artyści są w stanie robić muzykę, której nie powstydziłyby się młode, amerykańskie zespoły. Czy tak jest naprawdę przekonamy się podczas pierwszego klubowego koncertu Young Stadium Club w Starej Rzeźni już 23 lutego. „Młodzi, bezczelnie zdolni… udowadniają, że warto zapamiętać tę długą angielską nazwę” – tak o łódzko-londyńskim zespole Young Stadium Club mówi Marcin Bisiorek – dyrektor muzyczny Muzo.fm.  Mimo krótkiego stażu na polskiej scenie muzycznej grupa już zdążyła zdobyć duże uznanie zarówno wśród fanów, jak również mediów polskich i zagranicznych. Niezwykle pochlebne recenzje ich twórczości pojawiły się już wśród dziennikarzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, a nawet USA. Zespołowi udaje im się zachować swój własny, oryginalny styl. Utwór „Forever young” ma prawie 200 tysięcy wyświetleń na portalu YouTube, a kolejny singiel „Say what you want” już go prawie dogania.

– Young Stadium Club to kolejna muzyczna gwiazda, którą w lutym będzie można usłyszeć w Starej Rzeźni. Mamy bardzo koncertowe rozpoczęcie roku, po świetnie przyjętych wydarzeniach styczniowych jak np. koncert „Swingin with Sinatra” proponujemy muzyczne inicjatywy dla wymagających słychaczy. Jest to muzyka różnorodna, bo usłyszymy krakowskiego rock-bluesa czyli Hard Times, Phillipe Lemm Trio w Walentynki czy właśnie młodych, ale bardzo zdolnych, rockowych chłopaków z Young Stadium Club. Bardzo czekamy na ich koncert i jesteśmy przekonani, że panowie mają już w Szczecinie swoich wielbicieli – mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koncert Young Stadium Club w Starej Rzeźni będzie mieć miejsce 23 lutego. Bilety są jeszcze do nabycia.

 


Zapraszamy serdecznie na niepowtarzany koncert wspaniałego muzyka! Na scenie Starej Rzeźni zaprezentuje się mistrz akordeonu Yegor Zabelov, który w swoich utworach łączy piękno klasycznego akordeonu z rockowymi aranżacjami. Muzyk koncertuje w całej Europie jako solista, ale także w większych projektach muzycznych. Już 26 stycznia okazja by podziwiać jego muzyczny kunszt w Starej Rzeźni.

Yegor Zabelov to jeden z najbardziej oryginalnych akordeonistów we współczesnej muzyce białoruskiej. Jego muzykę można scharakteryzować jako eksperymentalne połączenie akordeonowego rocka, awangardowego jazzu i neoklasyki. Kompozytor i autor muzyki do wielu spektakli i filmów. Był częścią zespołu “Srebrne Wesele” i “Nagual”, założył zespół “Gurzuf” z którym zagrał w superfinale festiwalu “Global Battle of the Bands” w Londynie (2007). Otrzymał honorową nagrodę w dziedzinie sztuki współczesnej (Sankt Petersburg, 2010), zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie. Na polskiej scenie współpracował z legendą sceny niezależnej Włodkiem Kiniorem Kiniorskim. Stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku, na zamówienie festiwalu 25 Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.Koncert odbędzie się 26 stycznia o godzinie 19.00 w Starej Rzeźni. Bilety w cenie 20zł i w dniu koncertu 25zł są dostępne na www.bilety.fm oraz stacjonarnie w Starej Rzeźni.