To kolejny raz kiedy w ramach Dni Ulicy Zbożowej Łasztownia stanie się wyspą nie tyle położoną nad Odrą, co znajdującą się w środku brazylijskiego karnawału z dźwiękami samby, bębnami i tancerkami odzianymi w stroje z piór. Bloco Pomerania zaprasza do zabawy. Pokazy oraz sambowa parada odbędą się w niedzielę. Wydarzenie jest oczywiście bezpłatne.

Tradycją „Dni Ulicy Zbożowej” jest to, że staramy się przybliżyć mieszkańcom miasta tajemnice „drugiej strony Odry” – nie inaczej będzie tym razem. Dwa spacery odbędą się w sobotę i w niedzielę od godziny 11.00. Zbiórka przy Moście Długim. Udział w spacerze jest oczywiście darmowy, a przewodnikiem będzie jeden z najpopularniejszych szczecińskich przewodników – Przemek Głowa.

Przed nami najbardziej gorący weekend na Łasztowni w te wakacje – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje już czwartą odsłonę Dni Ulicy Zbożowej. Przed nami warsztaty, koncerty, parady, prezentacje oraz na finał wspaniały Festiwal Kolorów. W organizację wydarzenia zaangażowane jest Stowarzyszenie Progressum Moniki Dyker-Woźniak. Inicjatywy stowarzyszenia będą miały na celu działanie charytatywne. Poznajcie szczegóły!

Mateusz Pawłowski jest bardzo chorym, ale dzielnym chłopcem. Codziennie zmaga się z bólem nie do opisania.  Chłopiec urodził się jako wcześniak, niewydolny oddechowo, mając niedokrwistość, zaburzenia jonowe pod postacią hiponatremii, hipokalcemii, hiperkaliemii, radiologiczne cechy zespołu zaburzeń oddychania II/III stopień, w USG serca – nadciśnienie płucne, przeszedł transfuzję krwi z dobrym skutkiem. Chłopiec jest na co dzień radosnym i uśmiechniętym chłopcem. By poprawić swoją sprawność potrzebuje stałej rehabilitacji. Podczas „Dni Ulicy Zbożowej” odbędą się licytacje i zbiórki pieniędzy, które będą wspierać „małego strażaka”

Od 14 sierpnia na ścianach Galerii Szczecińskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia do zobaczenia będzie wystawa prac Aleksandry Jadczuk. Zobaczymy abstrakcyjne kompozycje oparte na zasadach geometrii, asymetrii oraz ciekawych improwizacji, w których na obrazie pozornie nie zgadza się nic, ale… gdy się przyjrzymy zgadza się wszystko. Wstęp na wernisaż jest wolny. Wystawa będzie do zobaczenia na Łasztowni do końca sierpnia.

W przyszłym tygodniu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprezentuje pełny program wydarzeń, które odbędą się na Łasztowni w czasie czwartej edycji Dni Ulicy Zbożowej. Przygotowujemy program pełen koncertów, warsztatów, spotkań, projekcji oraz możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu zarówno w naszym centrum jak i na Bulwarach oraz na Łasztowni. Jedną z atrakcji będzie możliwość gry w  najnowsze gry planszowe.

18 i 19 sierpnia na Łasztowni odbędzie się czwarta edycja Dni Ulicy Zbożowej. Wiele dziać się będzie dookoła Starej Rzeźni, ale i w naszej instytucji odbędzie się mnóstwo warsztatów, wykładów, spotkań i projekcji. Efektem aktywnej współpracy między firmą CSL Internationale Spedition i Stowarzyszeniem Kamera jest seria filmów dokumentalnych na temat Szczecina. Dni Ulicy Zbożowej będą niezwykłą okazją by zobaczyć je wszystkie jeden po drugim. Startujemy w sobotę o godzinie 16.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.