Ponad tysiąc osób wzięło udział w reaktywowanym po latach Baltic Caffeine Festiwal czyli Festiwalu Kawy i Herbaty w Starej Rzeźni. Pokazy, wykłady, degustacje – wszystko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.00 i do wieczora Stara Rzeźnia była dosłownie oblegana przez gości. Po 18.00 odbył się wyprzedany koncert wokalisty Jana Traczyka. Stara Rzeźnia zapowiada chęć kontynuacji inicjatywy, bo wyraźnie widać, że jest zainteresowanie. Opinie naszych gości były bardzo pozytywne, a relacji w szczecińskich mediach całe mnóstwo!

Za nami spotkanie z coachem Małgorzatą Krawczak, a przed nami spotkanie np. z Przemysławem Kossakowskim, prof. Jackiem Rudnickim czy kolejne spotkania autorskie z pisarzami, których publikacje można zakupić w Kubryku Literackim. Biletów na spotkanie z Kossakowskim już nie ma (wyprzedały się w zaledwie kilka godzin), a wstęp na inne wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Kawy i Herbaty. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia czekają nas pokazy baristyczne, targi kawy i herbaty oraz możliwość degustacji rozmaitych rodzajów kawy z całego świata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Ostatni miesiąc roku 2018 w Starej Rzeźni minie nam pod znakiem wielu wydarzeń. Przed nami spotkania i wykłady, tradycyjna „Gwiazdka nad Łasztownią”, koncert Janka Traczyka oraz wykład podróżnika i osobowości telewizyjnej Przemysława Kossakowskiego. Przed nami także sylwester w rytmie tanga – pozostały już dosłownie ostatnie wejściówki. – Nie zwalniamy tempa. W grudniu w harmonogramie, jak zawsze, każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Będzie to okazja by dosłownie tanecznym krokiem wejść w nowy 2019 rok! Są jeszcze miejsca na imprezę sylwestrową w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Będzie to okazja do tańca, nauki tańca, dobrej zabawy, a także skosztowania menu przygotowanego na tę okazję przez restaurację Stara Rzeźnia. Organizatorem zabawy jest Akademia Tanga Doroty i Adriana Grygierów odpowiedzialna za szereg wydarzeń w Starej Rzeźni, w tym za spektakularny, coroczny „Maraton Tanga”, który przyciąga do Szczecina ludzi z całego świata. Serdecznie zapraszamy!

Nasi przyjaciele z “Żagielka” uczą się nie tylko o żeglowaniu i morzu, ale i szerzej o wodzie i ochronie przeciwpowodziowej. Niedawno przedszkolaki wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji organizowanej przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.