„Serduszka” nagrały 19. płytę. Tym razem w wielu językach,  m. in. po hiszpańsku, angielsku, włosku i grecku. Premiera właśnie się odbyła. O czym jest nowa płyta i dlaczego powstała?   – Najlepiej zobaczyć i posłuchać samemu – mówi ks. Jakub Jeleń, opiekun grupy wokalnej. Okazją do posłuchania nowego repertuaru będzie koncert, który odbędzie się 25 października w Starej Rzeźni. Bilety są jeszcze dostępne.

Chociaż aura sprawia, że cały czas czujemy się jak w pełni lata, to kartki z kalendarza nieubłaganie przypominają nam o zbliżającej się zimie. A co za tym idzie o pożegnaniu się z aktywnościami na wodzie i zakończeniu sezonu żeglarskiego. Już w najbliższą sobotę w Centrum Żeglarskim opuścimy banderę i podsumujemy tegoroczne zmagania. Zapraszamy na zakończenie sezonu żeglarskiego 2018!

To będzie najbardziej muzyczny weekend października. Trzy dni, trzy koncerty – w piątek zagra zespół Hard Times, w sobotę gwiazda festiwali Mery Spolsky, a w niedzielę Andrzej Szpak w repertuarze Czesława Niemena. Bilety na wszystkie wydarzenia są jeszcze dostępne. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy opis 220 eksponatów związanych z morską historią Pomorza Zachodniego oraz z zagadnieniami związanymi z wodą przedstawił Piotr Kossobudzki, ekspert konsorcjum KarekDesign-Neuron.edu. Sercem Centrum Nauki będzie wystawa składająca się z interaktywnych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Elementami wspomagającymi wystawę będą oryginalne obiekty jak części
jednostek pływających i ich wyposażenie, modele i makiety oraz pamiątki marynistyczne.

Wracamy do tematu niezwykłej nagrody, którą otrzymał budynek Starej Rzeźni. Instytucja kultury na Łasztowni została wyróżniona przez Prezydenta Miasta za najlepszą rewitalizację. Nagrodę odebrała Prezes Laura Hołowacz. Nagrodę poza magistratem promowało także Stowarzyszenie Architektów RP.

Rewitalizacja Starej Rzeźni została wyróżniona przez Stowarzyszenie Architektów RP w Szczecinie jako najlepsza rewitalizacja w konkursie „Nagroda Architektoniczna Prezydenta Miasta Szczecin za lata 2014-2018” – przyznanie wyróżnienia miało miejsce wczoraj. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w szczecińskim świecie gospodarczym.

Morskie Centrum Nauki to jedna ze sztandarowych inwestycji Województwa Zachodniopomorskiego. Obiekt ma łączyć funkcje rozrywkowe i edukacyjne. Jak zapowiedział Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz będzie to jeden z najbardziej spektakularnych obiektów w regionie i prawdziwa perełka Łasztowni. Wykonawca instytucji nie został jeszcze wybrany, ale… rozpoczęto przygotowanie terenu pod inwestycję. Z ziemią zrównywany jest właśnie budynek dawnej trafostacji.

Takiej artystki w Szczecinie dawno nie było! Łączy przebojowe melodie, inteligentne teksty i wizerunek, który od początku do końca sama stworzyła. Mery Spolsky będzie kolejną artystką, którą w październiku usłyszymy i zobaczymy w Starej Rzeźni. Wokalistka, która szturmem podbiła wiele letnich festiwalu zaśpiewa na Łasztowni 20 października. Dostępne są jeszcze bilety na koncert, choć nie zostało ich wiele.  – To będzie najbardziej muzyczny weekend października w Starej Rzeźni. Piątek Hard Times, sobota Mery Spolsky, a niedziela Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi – zachęca Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

A Kysz Raku czyli Kaśka Walczy – taka myśl będzie nam przyświecała już od 18.30. Koncert w Starej Rzeźni połączony będzie z charytatywnymi licytacjami z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie mieszkanki naszego miasta. Uzbierać musimy 30 tysięcy Euro, wtedy Kasia wyjedzie na leczenie do Niemiec. Wśród rzeczy do zlicytowania między innymi koszulka Roberta Lewandowskiego, winyl podpisany przez Łonę i Webbera czy prezent od mistrza Bartosza Kurka, który od kilku dni trenuje ze Stocznią Szczecin. Start koncertu o godzinie 18.30 w Starej Rzeźni, nie może Was zabraknąć razem z nami!