csl2

Decyzja CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. o zakupie usytuowanego na Łasztowni budynku, gruntownej jego odbudowie połączonej z przystosowaniem na siedzibę firmy, a jednocześnie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia -ogólnodostępną placówkę kultury z zapleczem gastronomicznym, motywowana jest przede wszystkim pragnieniem ożywienia i udostępnienia mieszkańcom Szczecina przez lata niemal niedostępnych kilkudziesięciu niszczejących zabytkowych zabudowań i uliczek tworzących kompleks byłych miejskich zakładów mięsnych. O pierwszym uratowanym budynku, o historii i dniu dzisiejszym tego rejonu na Łasztowni oraz o szerokiej gamie inicjatyw i działań podejmowanych pod szyldem Starej Rzeźni, informujemy na utworzonym przez nas portalu www.mojalasztownia.eu oraz na www.facebook.com/mojalasztownia .

Jeśli je popieracie, poprzyjcie nasze starania potwierdzając zamieszczane tam informacje kliknięciem Lubię to!.

Laura Hołowacz

lauraSzanowni Państwo,

Serdecznie witamy na łamach portalu “Moja Łasztownia”.
Utworzyliśmy go, by służył popularyzowaniu wiedzy o historycznym centrum portowego Szczecina, dziś jeszcze wyraźnie zaniedbanym, ale przecież bardzo perspektywicznym obszarze miejskim. O tym, że na wyspę Łasztownia znów powraca miejskie życie świadczą trwające tu inwestycje, takie jak budowa nowoczesnego biurowca Lastadia Office, budowa chłodni składowej w Porcie Rybackim Gryf, czy opodal budowana marina miejska.

Także nasza firma: CSL Internationale Spedition Spółka z o.o. wybrała Łasztownię na miejsce swej docelowej siedziby. Parter “Starej Rzeźni“, zakupionego przez nas secesyjnego budynku byłej rzeźni miejskiej, po jego odrestaurowaniu zamierzamy przeznaczyć na ogólnodostępne przyportowe centrum społeczno-kulturalno-biznesowe z zapleczem gastronomicznym.

Dzięki temu portalowi pragniemy, by o Łasztowni coraz więcej mieszkańców Szczecina mówiło Moja Łasztownia. Chcemy popularyzować ciekawą historię wyspy okolonej Odrą Zachodnią, Duńczycą, Kanałem Mieleńskim, Parnicą i Kanałem Zielonym. Zamierzamy prezentować ludzi, firmy i instytucje sprawiające, że Łasztownia znów zaczyna stawać się tętniącym życiem, ważną gospodarczo i aktywną kulturalnie składową częścią wielkiego Szczecina. Zamierzamy, w różnych formach, informować o mających tu miejsce ważnych wydarzeniach społecznych, gospodarczych i kulturalnych.

Chcemy, w miarę możliwości, przyczyniać się do integrowania wszystkich mieszkających i pracujących na terenie tej rozległej szczecińskiej wyspy.
Zapraszamy do współpracy.

W imieniu społeczności Moja Łasztownia

Laura Hołowacz
Dyrektor CSL